Menu Zamknij

Zmarł Dr hab. Dariusz Miklaszewski (1959-2021)

W dniu 30 stycznia 2021 (w wieku 61 lat) zmarł w Toruniu dr hab. Dariusz Miklaszewski, adiunkt w Katedrze Nieliniowej Analizy Matematycznej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalista w zakresie topologii algebraicznej i nieliniowej analizy matematycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego od 1990 roku.

kj/ 01-02-2021

Dr hab. Dariusz Miklaszewski urodził się 1 lipca 1959 roku w Toruniu. W roku 1983 ukończył studia matematyczne na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od tego samego roku związany był z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu; zatrudniony najpierw w Instytucie Matematyki, następnie na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK. Stopień doktora nauk matematycznych uzyskał w 1992 roku na UMK na podstawie rozprawy zatytułowanej Punkty stałe odwzorowań w produkty symetryczne, napisanej pod kierunkiem promotora, profesora Lecha Górniewicza. W roku 2006, również na UMK, otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk matematycznych. Zajmował się topologią algebraiczną oraz nieliniową analizą matematyczną, w szczególności teorią punktów stałych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Był wnikliwym matematykiem, cenionym i oddanym nauczycielem akademickim.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 3 lutego 2021 roku (środa) w Toruniu. Po mszy o godz. 13:00 w kościele pw. św. Józefa przy ul. św. Józefa, odbędzie się pogrzeb na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 192/196.

Źródło: https://portal.umk.pl/pl/article/zmarl-dr-hab-dariusz-miklaszewski

Autor fotografii: Wojciech Sąsiada